وبلاگ نیشابوری ها

28 اردیبهشت سالگرد بزرگداشت حکیم عمر خیام نیشابوری

شهر بی شهردار و درد بی درمان

وقتی که دانشمندان و دانایان گوشه نشین گردند و جاهلان برمسند نشینند جامعه به تباهی می رود.

افلاطون

خدای را صد هزار مرتبه شکر حرکت اخیر اعضای محترم شورای شهر نیشابور در برکناری زرندی و جایگزین کردن بتوئی به همگان و خصوصا دشمنان و بدگویان نشان داد که راه ترقی و پیشرفت در شهر نیشابور برای همه اقشار جامعه حتی رانندگان تاکسی باز و مهیاست. توجه داشته باشید که بدین ترتیب در آینده ای نزدیک شاهد حضور رانندگان خطوط بین شهری نیشابور و شهرهای اطراف در انتخابات مجلس خواهیم بود و همین طور در مرتبه بالاتر رانندگان محترم پایه یک نیشابوری در انتخابات ریاست جمهوری با قدرت هرچه تمام تر حضور خواهند یافت. شایعات و دروغهای بدخواهان حکایت از ردو بدل شدن کلمات و جملات محبت آمیز در میان اعضای شورا در جلسه برکناری زرندی دارد  به طوری که خبرنگاران خارج از جلسه صدایشان را اصلا نمی شنیدند و به هیچ وجه تعجب نکردند.

با این اوصاف دوستان دیروز زرندی با پوست خربزه ای که زیر پای ایشان گذاشتند به هدفشان رسیدند و در مراسم خانوداگی معارفه بتوئی  برادار ایشان جناب بتوئی سابق و شریعتمداری فعلی و خانم سکاکی ( دوست سابق شهردار سابق) و برادر!؟ صادق هوشمند در شهرداری بدون خبر و حضور خبرنگاران برگزار شد.جناب حبیب ا.. بتوئی که تا دیروز در شغل رانندگی تاکسی و بعدا با اعمال نفوذ برادر محترمشان در یکی از پستهای مهم و کلیدی شهرداری نیشابور بدون هیچ گونه سابقه و مدرکی مشغول به خدمت رسانی صادقانه شده اند اکنون با عنوان سرپرست شهرداری مشغول به خدمت ؟! شده اند.ولی اگر ایشان سرپرست شهرداری شده اند نه شهردار پس مراسم معارفه به چه معناست؟ جناب بتوئی پس از مراسم معارفه سر از پا نشناخته و به سرعت به سوی اتاق شهرداری روان گشتند و یادشان رفت که ایشان سرپرست شهرداری هستند و نمی توانند در اتاق شهردار کنگر خورده و لنگر بیندازند.شنیده ها حکایت از جمع اوری امضا توسط فرهنگیان شهر نیشابور در انتخاب نا بجا و ناشایست شورای شهر نیشابور دارد که به گفته زرندی شهردار سابق این برکناری و انتخاب عجیب به دلیل نزدیکی به انتخابات مجلس است . آیا از این گفته می توان چنین برداشت کرد که دوباره حضرت حجت الاسلام دکتر گلقندشتی سابق و سبحانی نیای فعلی توسط عمال و مهره هایش همچون لمپن هائی مانند صادق هوشمند در شورای شهر در آستانه انتخابات مجلس در حال اعمال نفوذ است؟

کاملا آشکار است که حبیب ا.. بتوئی به پشتوانه برادرش شریعتمداری که قسم خورده بود از لحظه انتخاب بتوئی دیگر قدم به شهرداری نخواهد گذاشت( خنده حضار در پس زمینه)و صادق هوشمند و سکاکی به این مرحله رسیده است وگرنه فردی که با مدرک سیکل وارد شهرداری شده است و هم اکنون نیز به ادعای خودش دانشجوی مقطع لیسانس رشته حقوق در دانشگاه جامع علمی کاربردی نیشابور است درحد و اندازه حتی مدیریت یک بخش کوچک از شهرداری نیست چه برسد به اینکه سرپرستی شهرداری نیشابور را بر عهده بگیرد.

با این اوصاف نشان می دهد که ادامه کار شورای ناکارآمد نیشابور بیشتر به زیان شهرمان است و نتایج سوء تصمیمات و اعمال نفوذهای برخی اعضای شورا و سکوت و ناتوانی سایر اعضا در مقابل این عده فرصت طلب باعث خسارات جبران ناپذیری خواهد بود که همچون فجایع بوقوع پیوسته در دولت نامحمود محمود آثار سوء آن را باید در آینده ای نزدیک شاهد باشیم . اکنون در این لحظات حساس که سرنوشت شهرمان به دست مشتی سود جو افتاده است وطیفه تک تک همشهریان عزیز و دلسوزان نیشابور است که هرچه زودتر بساط این شورای ناکارآمد را از روشهای قانونی برچینند تا انشاا.. در شورای شهر بعدی شاهد حضور افرادی دلسوز و کارآمد باشیم.

بر همه آگاهان و مسئولان است که بابررسی همه راههای موجود بهترین و کم هزینه ترین راه را برای منحل کردن شورای شهر پیدا کرده و به همشهریان نیشابوری ارئه نمایند.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم فروردین ۱۳۹۴ساعت 22:37  توسط سروش  | 

درحاشیه مراسم بزرگداشت روز ملی عطار امسال در نیشابور

خدای را شکر مراسم روز ملی عطار با حضور پررنگ اعضای شورای شهر نیشابور و فرماندار نیشابور و همچنین شهردار قدیم و جدید نیشابور آقایان زرندی و بتوئی در کنار یکدیگر البته با فاصله یک صندلی و سرکار خانم سکاکی در مابین با شکوه هرچه تمام تر برگزار گردید.

در این مراسم آرش کامور به همراه آقای تاج و گروهشان به هنر نمائی پرداختند که بسیار مورد توجه حضار قرار گرفت. مصادف شدن این مراسم شکوهمند با اذان مغرب بهانه خوبی شد تا مدعوین محترم بتوانند جیم فنگ نموده و علیرضا بدیع مجری برنامه (که گویا جامعه هنری نیشابور نظر خوبی نسبت به ایشان ندارند و از قبال مجری گری این برنامه مبلغ ناقابلی در حدود چیزی بیش از یک میلیون تومان به جیب خواهد زد) دستش در حنا مانده و برنامه را نیم بند رها کند.

گذشته از اجرا و برنامه ریزی ضعیف برنامه در مراسم شعر خوانی نیز اثری از شاعران پیشکسوت و قدیمی نیشابور دیده نمی شد .در کنار همه اینها از تدارکات قوی برنامه بزرگداشت جا دارد که به خاطر سرویس دهی و پذیرایی از حضاربا چایی و آب معدنی تقدیر و تشکر به عمل آید.بر طبق شایعات هزینه این مراسم را سرپرست جدید شهرداری حبیب ا.. بتوئی از جیب شهرداری نیشابور تقبل نموده اند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم فروردین ۱۳۹۴ساعت 21:45  توسط سروش  | 

نیشابور رتبه دوم ابتلا به سرطان را دارد

نیشابور پس از اردبیل رتبه دوم در ابتلا به سرطان را دارد . امیدواریم مسئولان در این مورد راهکارهای پیشگیرانه و مناسبی اتخاذ نمایند. نقش دستگاههای پارازیت را هم در این مورد و همچنین زایمان های زود رس از یاد نبریم.

در این روزها که برای قشر عظیمی تحمل هزینه های زندگی ناممکن شده است یکی از نانوایان خیر نیشابوری واقع در کنار کال منوچهری با نصب اعلامیه ای برای دو کودک بیمار اقدام به جمع آوری کمک نموده است. جالب توجه این است که کمیته امداد نیشابور با توجه به وضعیت اورژانسی و بحرانی این کودکان کمکی به آنان نمی کند. همشهریان عزیز در این روزهای شادی و نوروز همشهریان ضعیف مان را از یاد نبریم.

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم فروردین ۱۳۹۴ساعت 13:18  توسط سروش  | 

مي بخشيم ولي فراموش هرگز

سالي كه گذشت با همه تلخي ها و شيريني هايش با همه فرود و فرازهايش بايد تجربه اي باشد براي همشريان نيشابوري تا ببخشند و دلهاشان صاف و آرام گردد زيرا كه تخم كينه جز فساد هيچ ثمري ندارد ولي هيچ گاه فراموش نكنند كه فراموشي بزرگترين معضل اجتماعي و فرهنگي ماست ، تا بياموزيم از تجربه هايمان وگرنه ناگزير از تكرار خواهيم بود و در چرخه باطلي خواهيم افتاد كه افتاده ايم. 

خوشبختانه در چند سال گذشته تجربيات گرانقيمتي را به بهائي گزاف كسب كرديم .افراد و شخصيتهاي مختلفي از طيفها و گروههاي مختلف در اين آزمون شركت كردند و مردم در اين چند سال با توجه به نوع عملكرد يا سوء رفتارشان شناختي كلي از اين افراد به دست آورده اند. براي كسب اين تجربيات هزينه هنگفتي از وقت و انرژي و پول بيت المال اگر نگوئيم هدر رفته كه صرف شده است.  اكنون وظيفه تك تك همشهريان گرانقدر نيشابور است كه با همت و اراده شان هريك بكوشند كه با استفاده از اين تجربه مهم و گران در راه آبادي و پيشرفت شهر عزيزمان بكوشند كه آغاز تغيير و تحول در راه پيشرفت ابتدا از خود فرد شروع مي شود. 

اميدوارم در سال جديد نيشابور آنچنان كه داراي رتبه اول گردشگري از طرف يونسكو در ايران است (حتي از اصفهان و شيراز نيز ما جلوتر هستيم!!) در عمل نيز شاهد عزمي همگاني براي جذب گردشگر و توريست و احيا صنعت توريسم در شهرمان باشيم. 

اميدوارم در سال جديد ديگر شاهد مشكلات و معظلات ترافيك در شهرمان نباشيم. 

اميدوارم در سال جديد به يمن حضور فرماندار بومي شاهد حضور افراد بومي و دلسوز و كاردان در راس امور شهرمان باشيم و ديگر كسي نتواند با توسل به رابطه اش با فلان نماينده پستي كليدي را غصب كند.

اميدوارم در سال جديد ديگر شاهد هيچ نزاع گروهي و فردي در شهرمان نباشيم و آمار دزدي و جنايت كاهش يابد. 

اميدوارم در سال جديد ديگر هيچ خردسالي در چهارراه هاي شهرمان مجبور به دستفروشي نشود و بتواند در امنيت و آسايش دوران كودكي اش را سپري كند. 

اميدوارم در سال جديد هيچ مادري را در حالي كه طفل شيرخواره اش در تب مي سوزد گريان و محتاج نبينيم. 

خدايا من براي مردمم دلي شاد و خاطري آسوده مي خواهم . در آخرين ساعات اين سال به حق اشك يتيماني كه در شهرم كم نيستند به حق خاطر آزرده مادران و پدراني كه در خانه سالمندان هنوز هم چشم انتظار ديدار آشنائي هستند دعايم را بپذير و روح همدلي و همكاري را در همشهريانم بيشتر و بيشتر كن. 

براي تك تك همشهريانم در هر جاي دنيا كه هستند از صميم قلب آرزوي كاميابي مي كنم 

سال نو بر همه ايرانيان مبارك باد

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:11  توسط سروش  | 

قبیله سالاری بلای مردم نیشابور

باخبر شدیم به خوشی و میمنت دست یکی دیگر از ایادی جناب آقای دکتر حجت الاسلام سبحانی نیا نمایندگی دائمی مجلس از سر مردم نیشابور کوتاه گردید.جناب آقای نبوی مدیریت جهاد کشاورزی نیشابور که در طول دوران تصدیشان با سوء مدیریتشان لطمات جبران ناپذیری به این بخش وارد آورده اند بالاخره از کار برکنار شد باشد که به مدد شوهر خواهرشان جناب سبحانی نیا در پستی دیگر به خدمت بپردازند!!!خبرها حاکی از آن است که جناب آقای امینی رئیس اداره ورزش و جوانان نیشابور و از دیگر بستگان آقای سبحانی نیا که جامعه ورزشی نیشابور از نحوه مدیریت وی به شدت ناراضی هستند با پیگیری های نماینده دیگر نیشابور انشاالله به زودی برکنار خواهد شد.آقای گلقندشتی ببخشید سبحانی نیاکه در تغییر حزب در جهت موافق جریان باد ید طولائی دارند پس از قطعی شدن فرمانداری مظفری و حمایت مردمی به ناگاه از چهره مخالف به چهره موافق تغییر نمودند تا بدانجا که عمال و ایادی ایشان تا جائی پیش رفته اند که اصلا انتصاب مظفری به سمت فرمانداری نیشابور را تماما به نام ایشان مصادره کرده اند غافل از اینکه یادمان نرفته هم ایشان عامل اصلی بی سرپرستی شهرمان برای مدتی طولانی بوده اند. حال باید دید ایشان  پس از روسوائی های فرزندشان در نیشابور و قتل رئیس دفترشان آقای قره باغی  و به قولی دست راستش که همه امور به او ختم می شد و هزاران مسئله دیگر در انتخابات آینده چه کارنامه ای از افتخاراتش را می خواهد برای مردم نیشابور عیان سازد.البته رای های سنتی و ضمانت شده!!! ایشان هم بی تاثیر نخواهند بود.خدای را شکرکرده و از درگاهش آرزوی کم شدن شر ایشان و فرزندانش و قبیله اش را از سر مردم نیشابور داریم.آمین

+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 19:16  توسط سروش  | 

کاندیداهای مورد نظر خود مردم نیشابور کیانند؟

کمتر از دو سال دیگر به انتخابات مجلس باقی مانده  و از هم اکنون کلید آغاز مبارزات انتخاباتی خورده است . گواه این مدعا را می توان در رفت آمدهای آقایان به نیشابور و شرکت شان در مراسم ها و همایشهای مختلف دانست. البته هواداران این آقایان حتما ادعا خواهند کرد که این گونه رفتارها کاملا طبیعی و در راستای وظایف نمایندگیشان می باشد ولی حضور پررنگ تر حضرات در ایام نزدیک به انتخابات بر هیچ کس پوشیده نیست . حال سوال اینجاست اگر مردم نیشابور می توانستند بدون وجود فیلترهای نظارتی و حکومتی و سلیقه ای که اغلب موجب حذف کاندید مطلوب و مورد نظر مردم شده و می شود ،در انتخاباتی آزاد شرکت کنند، در این صورت کاندیداهای مورد نظر مردم نیشابور چه کسانی بودند؟

حالا که امکان نمود و بروز رای واقعی مردم در عالم واقعی وجود ندارد چرا از فضای مجازی استفاده نکنیم؟البته متاسفانه با شرایط فعلی این امکان وجود ندارد ولی حداقل می توانیم اشخاصی را که در بین مردم از مقبولیت بیشتری برخوردارند را بشناسیم و از این طریق میزان شکاف میان نظریات حقیقی مردم با آن چیزی را که در زمان اعلام نتایج به ما می گویند را ارزیابی کنیم. شاید از این طریق راه بر اعمال نفوذ برخی افراد صاحب نفوذ و شناخته شده بسته شود.

+ نوشته شده در  جمعه هشتم اسفند ۱۳۹۳ساعت 23:38  توسط سروش  | 

فرماندار بومي ، بيم ها و اميدها

 در روزهاي پاياني سال جاري خبر انتصاب فرماندار نيشابور پس از تاخيري طولاني و با وجود مخالفان قدرتمندي همچون سبحاني نيا خبري مسرت بخش بود و ميزان استقبال مردمي نشان دهنده اقبال عمومي مردم نيشابور به ايشان است.با توجه به اين اقبال عمومي جناب مظفري از پشتوانه مردمي قابل توجهي برخوردار است كه با اتكا به آن مي تواند گام هاي بلندي در جهت جبران عقب ماندگي هاي ناشي از عدم مديريت و بيشتر سوء مديريت هاي تحميلي بر شهرستان نيشابور بردارد.البته موافقت حضرت حجت الاسلام دكتر سبحاني نيا با انتصاب ايشان دلايل متعددي مي تواند داشته باشد از جمله به در كردن يكي از رقباي مهم از ميدان رقابتهاي انتخاباتي كه براي ايشان بسيار حياتي است.اميدواريم با حضور فرماندار جديد جلوي انتصابهاي فاميلي از سوي نماينده اقتدارگراي نيشابور كه باعث ايجاد نارضايتي و بحران شده مانند سازمان ورزش به سرپرستي اميني از اقارب سبحاني نيا گرفته شود .از سوي ديگر مي توان اميد داشته باشيم كه در انتخابات آينده مجلس شاهد رقابتي منصفانه و با حضور نيروهاي جوان و كارآمد باشيم و آقايان فضاي رقابتي سالم براي نيروهاي جوان فراهم آورند. انشاالله از اين رهگذر و با حضور نمايندگان جديد در مجلسمان نسيم تازه مديريت و پيشرفت در فضاي شهرمان وزيدن آغازد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم بهمن ۱۳۹۳ساعت 12:27  توسط سروش  | 

شهر بی سامان

همشهریان گرامی الان چند وقته که شهر ما از داشتن فرماندار محروم شده ؟ 

نماینده نا محترم شهر نیشابور به چه حقی فرمانداران منتخبی رو که باب میل خودشون نیستن رو وتو میکنن؟حتما ترس ایشان بابت انتخابات پیش روی مجلس است. به طور حتم ایشان کسی را می پسندند که مانند فرماندار قبلی چشمشان را بر تقلبهای گسترده ایشان ببندد و بیست هزار رای تقلبی جناب گلقندشتی را نادیده بگیرد.

آغای گلقندشتی بهتر است به جای افزودن بر مشکلات مردم ،مصدر امور تعلیم و تربیت در خانواده خودتان باشید تا مجبور نباشید نشریاتی را که اخبار کلاهبرداری چهارصد میلیونی فرزندتان را منتشر کرده اند سحرگاهان از باجه های روزنامه فروشی بربایید.

به طور قطع اوضاع نیشابور با وجود انگلهای همچون شما هیچ گاه به سامان نخواهد رسید. تا کی باشد که صدای مردم از این وضعیت و بلاتکلیفی درآید!

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۳ساعت 23:10  توسط سروش  | 

همت يا شانس نيروي انتظامي نيشابور؟!

به سلامتي در نماز جمعه نيشابور خبر مسرت بخش دستگيري سارقان سرقت اخير طلافروشي نيشابور منتشر گرديد كه در طي آن تعدادي خانم و آقا دستگير شدند. اما نكته جالب توجه نحوه دستگير شدن اين افراد است كه نشان از تكيه نيروي انتظامي بر تحقيقات كوركورانه و متكي بر شانس و استفاده از نيروي شكنجه است . همانطور كه همه همشهريان عزيز در جريان هستند تا كنون چندين سرقت مسلحانه از طلافروشي ها در نيشابور به وقوع پيوسته كه سرقت اخير از طلا فروشي آقاي قاسمي نه به دليل ميزان ريالي سرقت كه به خاطر وقوع تيراندازي و زخمي شدن چند نفر از جمله يك مامور نيروي انتظامي حائز اهميت است. اما نحوه دستگيري متهمان آيا با تكيه بر پيدا كردن سرنخ و شيوه هاي پليسي بوده است ؟ چرا هنوز سارقان سرقتهاي مسلحانه قبلي شناسايي و معرفي نشده اند؟آيا بهتر نيست مسولان فعلي و بازنشسته نيروي انتظامي نيشابور به جاي صرف هزينه و وقتشان براي نماينده دائمي نيشابور در مجلس به حل مشكلات و معضلات شهر بپردازند؟

+ نوشته شده در  دوشنبه دهم آذر ۱۳۹۳ساعت 11:34  توسط سروش  | 

بار ديگر سرقت مسلحانه از طلافروشي

طلا  فروشي آقاي قاسميان روبروي ده طبقه حدود ساعت 19 امروز توسط افراد مسلح سرقت گرديد. خبر جالبتر اينكه افسر نيروي انتظامي نيز كه پس از سرقت به محل اعزام گرديده بود آقاي قاسميان را مورد ضرب و شتم قرار داد به طوريكه از ناحيه صورت دچار كبودي گرديده است . علت اين حادثه معلوم نيست و لي شاهدان ميگويند اين افسر پليس از ابتداي ورود به مغازه طلافروشي آقاي قاسميان را مورد توهين قرار داده و ايشان را مقصر حادثه مي دانسته اند؟؟؟!!! 

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم مرداد ۱۳۹۳ساعت 20:15  توسط سروش  | 

خسته از احوال نيشابور

خسته از احوال نيشابور و اين مردم شدم

در ميان هجو و طعن مردمانش گم شدم

گر گناه من بود آيينه بودن همچو رود

"دست ناداني كجا تا بر سرم آيد فرود"

عشق نيشابور را در سينه دارم تا ابد

قلب من آماج تير طعنه و كين و حسد

ليك غمگين نيستم زيرا كه نسلم نو شود

تخم ملايان فاسد در خيابان هو شود

بذر فكر نو نهالي نو به دنيا آورد

باز هم خيام و عطاران و يغما آورد

" خاك نيشابور را نازم كه از هر خشت آن              

شاعري خيزد توانا يا هنرمندي به نام"

در همه دوران بماند يادگار از نسل ما

هر چقدر زوريد ملا بد نگردد اصل ما

سوخته نيشابوري

 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم مرداد ۱۳۹۳ساعت 19:43  توسط سروش  | 

اندر احوالات شيخ حصاري

روزي جمعي از شوخان نيشابوري از براي ريشخند شيخ حصاري جمع همي گشتند تا سوالي يابند كه شيخ در در جواب آن همي ماند. لطيفي ياران را بشارت داد كه من آن سوال يافتم . پس جملگي بر درگاه منزل شيخ حصاري گشتند و او را همي خواندند. شيخ كه احوال خماري بر وي غالب گشته بود ايشان را به وقت صلات ظهر همي حوالت كردندي تا باز گردند و جواب سوال خويش ستانند.نقل است ياران بر درگاه وي تا موقع نماز ظهر بايستادند و از براي ريشخند شيخ سر از پا نمي شناختند تا موقع قرار فرارسيد . نقل است شيخ رفع خماري نموده كيفور و دماغ خاران بر درگاه پديدار گشت و ايشان را بشارت داد كه اكنون موقع جواب سوالتان فرا رسيده است بپرسيد هر آنچه كه خواهيد.آن لطيف از همه جا بي خبر جست زنان خود را به جلو انداخت و پرسيد : يا شيخ از چه روي رنگ ماشين آتشنشاني قرمز است و چرا به لوني ديگر مانند آبي  يا بنفش نيست؟؟! شيخ لختي سر در گريبان تفكر فرو برد و اندكي خشتكش را خاراند و تنظيم باد مختصري فرمود آنگاه چنين جواب داد : آگاه باش كه اگر سي متر شلنگ را در ماتحت تو نيز فرو نمايند رنگت قرمز خواهد شد! پس از اين جواب جمله ياران عربده زنان و خشتك پاره كنان سر به صحرا نهادند و تاكنون اثري از آنان ديده نشده است.

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم تیر ۱۳۹۳ساعت 18:34  توسط سروش  | 

آيا مي دانستيددر حالی که مصوبه شورای شهر در خصوص میزان و نحوه دریافت حق الاجلسات اعضای خود از سوی فرمانداری تأیید نشده، حق الاجلسات چه پس و چه پیش از رد این مصوبه بر همین منوال پرداخت می شده است. خدا رو شكر دستمزداشون رو بالا نبردن دستشون درد نكنه

 آقای حجت الاسلام دکتر سبحانی نیا در نشریه ی همسایه فرمودند: «دانشجویان ستاره دار حتما مسایلی داشته اند که ستاره دار شده اند ولی باید سیاسی عمل نکنیم که همه را به دانشگاه برگردانیم اما طوری هم رفتار نکنیم که حقی از کسی ضایع شود.» اخرش هم ما نفهميديم چيكار كنيم .جناب آقاي دكتر اين كه گفتي يعني چه؟


فــراخــوان اشــعـــار شــــــاعــــران نیـشابوری برای انتشار مجموعه شعر نیشابور با همكاري نشريه خيام نامه

و درآخر گويا قرار بر اين شده است كه در ايام نوروز پيش رو شاهد برگزاري نمايشهاي خياباني در مكانهاي از پيش تعيين شده باشيم تا حال و هواي شهرمان هر چه بيشتر بهاري گردد. فقط خدا كنه زير قولشون نزنن


+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم بهمن ۱۳۹۲ساعت 18:10  توسط سروش  | 

تو اين جامعه هرچی کمتر بدونی و کمتر صحبت کنی در امان تری

خطاب به تمام كساني كه با احترام يا با فحش و ناسزا بنده رو مورد لطف خودشون قرار دادن و شب وروز تهديد مي كنند و مي فرمايند اگه جرات داري خودتو معرفي كن كه البته اگه زحمت بكشن و به اولين پستي كه ارسال كردم مراجعه كنند دليل معرفي نشدنم رو كامل توضيح دادم و اما در مورد اينكه من كي هستم بايد عرض كنم من هموني هستم كه زمان انقلاب سن و سالي نداشتم ولي پايين كشيدن مجسمه شاه رو از فلكه ايران ديدم و دست زدم . شكستن شيشه هاي عرق فروشي آنتوان رو ديدم و دست زدم . خراب كردن سينما ايران رو ديدم. زمان جنگ رو ديدم وقتي كه همه مردا لباس رزم پوشيده بودن و تو خيابون امام و دور فلكه ايران به صف داشتن ميرفتن كه سوار اتوبوسا بشن .من هموني هستم كه پدرش رفت و جانباز برگشت .من هموني هستم كه ديدم چند تا منافق و ضد انقلاب كه همشون جوون بودن رو بردن و ديگه برنگشتن . من هموني هستم كه كميته چي هاي سابق رو با لباسهاي نظامي سوار بر موتور تو شهر در حالا جولان دادن ديدم. دوران بسيجيا و پايگاه ههاي بسيج رو يادمه كه دخترا و پسرا رو  ميگرفتن مي بردن ارشاد كنن.از اون زني كه توي استاديوم تختي سنگسار شد يادمه ولي مثل خيليها نرفتم كه ببينم. از شلاق زدنها و اعدامهاي سر چهارراه يادمه . دوران كوپن ونفت رو خوب يادمه.خيلي از تازه به دوران رسيده هاي اين شهر رو از زماني كه شپش ته جيبشون غاز مينداخته ميشناسم .  من از يك كره ديگه نيومدم .از كشور ديگه اي نيومدم حتي از شهر ديگه اي هم نيستم تو همين شهر به دنيا اومدم و توي همين شهر از دنيا ميرم.همه چيزايي هم كه تا حالا گفتم حقيقته اگه ادعا دارين دروغ ميگم خوب بفرماييد جواب بدين من هم عين جوابتون رو تو وبلاگ ميذارم ولي در حال حاضر به خاطر فقدان جوابيه مجبورم تعدادي از افاضات و اظهار لطفهاي دوستان رو در ذيل براي مخاطبان وبلاگ نيشابور بگذارم و از همين جا دست همه خبرنگاران حقيقت نما رو مي بوسم كه با وجود اين همه سگ هار شجاعانه به انعكاس اخبار واقعي مي پردازند.

شنبه 23 آذر1392 ساعت: 18:45

توسط:سبحان

 چرا رو بازی نمیکنی ؟

 خودت رو معرفی کن تا مادرت را به عزایت بنشانم ؟

 خودت رو معرفی من همخودم رو معرفی میکنم میدم چوب تو آستین تو ننه ات بکنند . کس کش

 که هر گوهی رو با اون مادر سگهای خیام نامه نخوری .

 دعا کن دستم بهت نرسه .

 

شنبه 16 آذر1392 ساعت: 3:22

توسط:حصاری

خداوند ریشه اختلاف فکنان را بخشکاند .

 

مدیر وبلاگ عزیز بر خود واجب میدانم با وبلاگ شما برخورد کنم چون عامل تفرقه هستید . 

 

امیدوارم رسم امانت و پخش این کامنت را بجا بیاورید و آن را در اختیار دیگران قرار بدهید .

 

از طریق جرایم رایانه ای . حصاری

 

شنبه 16 آذر1392 ساعت: 3:9

توسط:حصاری

سبحانی نیا که نیست ولی خدا شاهد است تمام اینها که نوشتی از روی نداشتن شعور سیاسی توست . کمی وجدان داشته باشید بد نیست .

 

دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۱ ۱۵:۳۸

توسط: حامد سبحانی نیا

 با سلام پدر من هیچ کاری برای شما نیشابوری ها نمی کند

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۲ساعت 10:45  توسط سروش  | 

نشریه خیام نامه نیشابور

الحق والانصاف مدتی است که نشریه خیام نامه نیشابور در فضای بسته مطبوعاتی شهرمان به معنای واقع کلمه ژورنالیستی عمل می کند.این نشریه یک بار در ۱۳ اردیبهشت ماه سال ۸۹ از سوی محمد‌علی رامین معاون وقت مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی و دبیر هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توقیف شد و علت آن عدم توجه به تذکرات و اصرار بر تخلفات و شکایتهای متعدد!!!!!!!!! ذکر گردید.خوشبختانه با پیگیری های بعدی از این نشریه رفع توقیف گردید البته با توجه به زبان صریح و تند و تیز این نشریه که ملاحظه کاری نمی کند هر لحظه خطر توقیف ان می رود.از جمله ستونهای جالب و پر مخاطب این نشریه ستون خبرهای درگوشی است که دست خیلیها در آن رو می شود.با اجازه  دوستان عزیز نشریه خیام نامه تعدادی از مطالب جالب این ستون در ادامه نقل می گردد که مشروح آن را می توانید در نشریه خیام نامه مطالعه بفرمایید. برای این دوستان زحمتکش آرزوی توفیق و بهروزی داریم و امیدواریم سایر نشریات محلی نیشابور نیز مانند نشریه خیام نامه با انتشار حقایق وقایع به گسترش فضای شفاف خبررسانی در نیشابور کمک نمایند.

به نقل از ستون خبرهای درگوشی (نشریه خیام نامه نیشابور):

در خبرها نیامده بود که:
به دنبال سفر اعضای شورای شهر نیشابور به شیراز که برخی نسبت به میزان اهمیت نتایج و دستاوردهای آن انتقاداتی دارند، موضوع سفرهای داخلی و خارجی دیگری نیز برای آنان مطرح شده است. همچنین اصرار اعضای شورای شهر برای حضور در سفر به کرواسی جهت حضور در اجلاس شهرهای پایدار جهان، منجر به لغو کلی سفر گردید و این در حالی است که از کل خاورمیانه تنها 7 شهر در این اجلاس عضویت دارند که سه شهر آن متعلق به ایران است.


در خبرها نیامده بود که:
پس از حذف اختصاص انحصاري حمل محصولات فولاد خراسان به يک باربري خاص ، علي رغم اظهار رضايت بسياري از رانندگان کاميون از اين اقدام انساني و اخلاقي، حاميان قدرتمند اين باربري با حمایت ويژه يکي از نمايندگان با سابقه نيشابور در مجلس که از این لغو امتیاز ناراحت خستند، فشارها و اعتراض شديد خود را به طرق مختلف اعلام نموده اند.


در خبرها نیامده بود که:
شهرداري در پي درخواست اعضاي شوراي شهر، 13 گوشی دو سیم کارت سامسونگ را با قیمت حدود 800 هزار تومان براي اين افراد تهيه کرده است.

 

 

 

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم آذر ۱۳۹۲ساعت 12:2  توسط سروش  | 

حق نیشابور و فیروزه در تقسیمات کشوری تضییع شده است

نماینده فهیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!! نیشابور جناب آغای حجت الاسلام ؟ دکتر ؟؟!! سبحانی نیا (گلقندشتی سابق) در بیانات اخیرشان فرموده اند :...حق نیشابور و فیروزه در تقسیمات کشوری تضییع شده است... نکته جالب توجه اینجاست که ایشان با آن همه سابقه و نفوذ نتوانستند جلو پایمال شدن حقوق مردم شهری که نمایندگی آن را غصب فرموده اند بگیرند . البته منظور ایشان از تضییع حق نیشابور اشاره دارد به استان شدن سبزوار که حکم آن در وزارت کشور موجود است ولی هنوز بنا به دلایل امنیتی ابلاغ نمی گردد. این در حالی است که ایشان و پاچه خوارانش از مدتها پیش خبر استان شدن سبزوار را شایعه دانسته و میگفتند دکتر؟؟؟؟اجازه نخواهد داد . پاچه خواران جناب دکتر در حرکت محیرالعقول دیگری در صفحه فیس بوک ایشان خبر دیگری بدین مضمون منتشر کرده اند : «حجت الاسلام سبحانی نیا که فرصت ها را از دست نمیدهند، با رایزینی ها و پیشنهاد ایشان، مقدمات قرارداد قطار سریع السیر 4 ساعته تهران به مشهد و بالعکس چیده شد» و بار دیگر نقش خود را در ماجرایی که هیچ گونه سهمی در آن ندارند تثبیت فرمودند .البته ایشان نمی فرمایند اگر عرضه اش را داشتند چرا مانع لغو قطارهای اختصاصی نیشابور نشدند؟؟؟؟؟؟؟؟؟جهت اطلاع آغای دکتر بدانند تا فکر نکنند ما نمی دانیم قطار سریع السیر تهران مشهد نتیجه پیگیری های نمایندگان مشهد و تهران است و هیچ ربطی به ایشان ندارد . به سلامتی هم خبردار شدیم که یکی از فرزندان برومند ایشان که برای تحصیل به انگلستان استعمار پیر رفته بودند مدتی است ناکام از ادامه تحصیلات به نیشابور بازگشته و مشغول بساز و بفروشی هستند. از خداوند برای ایشان و پدر نه چندان گرامیشان آرزوی ثروت بیشتر را داریم باشد که دست از سر مردم نیشابور بردارند

+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم آبان ۱۳۹۲ساعت 18:58  توسط سروش  | 

سفر سه روزه جراح مشهور دنیا پروفسور حسین صادقی


به گزارش خیام نامه پروفسور صادقی از بورسیه سالانه دو دانشجوی مستعد نیشابور به سؤیس با حمایت بنیادی که به نام وی در حال راه اندازی است، خبر داد. وی همچنین به احداث موزه قلب در نیشابور با هدف آشنایی مردم با آناتومی قلب و بیماری های مربوط به آن به صورت ملموس خبر داد و گفت : این موزه میتواند نقش مؤثری در پیشگیری از عوارض قلبی و عروقی و سلامتی مردم داشته باشد و همچنین قطبی علمی و جاذبه ای توریستی در شهر ایجاد می نماید.
دیدار با دانش آموزان استعدادهای درخشان، پزشکان نیشابور، کتابداران، اعضای شورای شهر و مدیران و نمایندگان شهر، حضور در کانون پرورش فکری و دیدار با مربیان پرورشی، شرکت در همایش بررسی رباعیات خیام، حضور در بخش سرولایت و برزنون زادگاه خانوادگی، حضور در ممدجویان مرکز توانبخشی میعاد و بازدید از آرامگاه مشاهیر نیشابور و خیام و عطار و کمال از دیگر برنامه های سفر سه روزه وی و نیز برادرش پروفسور رضا صادقی (روانشناس بالینی) به نیشابور بود.

+ نوشته شده در  شنبه یازدهم آبان ۱۳۹۲ساعت 17:39  توسط سروش  | 

دوره تازه ای از اخـراج کـارگـران نیشابوری از کــارخــانــه ها

به دلیل مخالفت با قــرار داد ســفـیـد امــضـــاء 35 نفر از کارخانه شـادگـل اخــــــراج شدند گفتنی است این کارخانه متعلق به اماميان ، معروف به حاج امير مي باشد كه  از نزدیکترین افراد به نـمـاینـده نيشابور(سبحاني نيا) است . 
+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ساعت 18:9  توسط سروش  | 

سالروز تولداستاد کمال الملک نقاش چیره دست ایرانی گرامی باد


+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۲ساعت 18:7  توسط سروش  | 

استاد وكيلي

+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم مرداد ۱۳۹۲ساعت 18:37  توسط سروش  | 

تغيير مكان شهرداري

+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم مرداد ۱۳۹۲ساعت 18:35  توسط سروش  | 

مدير عامل اتش نشاني نيشابور


+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم مرداد ۱۳۹۲ساعت 18:33  توسط سروش  | 

جام رمضان


+ نوشته شده در  یکشنبه ششم مرداد ۱۳۹۲ساعت 18:32  توسط سروش  | 

بدون شرح


+ نوشته شده در  شنبه پنجم مرداد ۱۳۹۲ساعت 18:30  توسط سروش  | 

بازار شایعات نیشابوری

در حالی که وزیر راه و شهر سازی در حاشیه بهره برداری از فرودگاه هاشمی نژاد در مشهد از پایان یافتن بزرگراه حرم تا حرم تا پایان سال ۹۳ خبر داد ولی در انتهای سال گذشته کارگاههای این پروژه عظیم در نیشابور تعطیل گردید. بدین ترتیب شک و گمانه ها از امکان تغییر مسیر این بزرگراه در نیشابور افزایش یافت . این بزرگراه قرار بود از حاشیه جنوبی شهر بگذرد و از نزدیک آرامگاه خیام امتداد یابد و به نحوی ساخته شود که مسافران بتوانند بر مجموعه آرامگاه حکیم عمر خیام نیشابوری اشراف داشته باشند. شایعاتی نیز درباره امکان گذشتن این بزرگراه از حاشیه شمالی شهر نیز شنیده شده است . همه اینها امکان دخالت عوامل و دستهایی را در پشت پرده نشان می دهد که می خواهند حداکثر سود و استفاده را از این پروژه ملی در جهت منافع شخصیشان ببرند و با خریدن زمینهای افراد نا آگاه و فروختن آن در زمان مناسب سود کلانی نصیب خود کنند.

هفته گذشته شایعه ای درباره درگیری نماینده نیشابور علی مروی با نماینده سبزوار بر سر زبانها افتاد که گویا نماینده سبزوار به نماینده نیشابور سیلی زده است. هیچ منبع رسمی و غیر رسمی درباره علت این درگیری خبری منتشر نکرده است.

شورای شهر سوم نیز در دومین نشست خود امکان افزایش هزینه حمل و نقل درون شهری سازمان اتوبوسرانی را به بحث و بررسی گذاشت . در صورت تصویب این طرح بهای بلیط اتوبوس های درون شهری نیشابور صددرصد افزایش می یابد.

بازار شایعات نیشابور حتی در تهران نیز گرم است و از دو نیشابوری در میان نامزدهای تصدی پست در کابینه رییس جمهور جدید نام برده می شود. حجت الاسلام شوشتری به عنوان وزیر دادگستری و حجت الاسلام تیمور علی عسگری در پست معاونت پارلمانی ریاست جمهور همچنین حسین فریدون بردار رییس جمهور جدید نیز مدتی فرماندار نیشابور بوده است که اکنون به عنوان اولین گزینه برای تصدی سمت ریاست نهاد ریاست جمهوری مطرح است. بعد از کابینه امینی در دهه سی خورشیدی اکنون شاهد بیشترین حضور نیشابوری ها در نهاد ریاست جمهوری هستیم و امیدواریم تاثیر مثبتی بر شهرمان داشته باشد. 

+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم تیر ۱۳۹۲ساعت 18:37  توسط سروش  | 

نتایج انتخابات شورای شهر فیروزه و چکنه

در شهر فیروزه ابوالقاسم خاکساری ؛ علي اكبر حصاري ؛ صفر علي عمارلو ؛ محمد علي بزغاني و مجيد الواني نمايندگان برگزيده اين دوره شوراي شهر فيروزه گرديدند و در شهر چكنه نيز محمد حسن محمدي ؛ احمد دادور ؛ محمد مهدي نوري؛ براتعلي احمدي و فاطمه قشقايي اعضاي جديد شوراي شهر چكنه هستند.

+ نوشته شده در  شنبه یکم تیر ۱۳۹۲ساعت 19:16  توسط سروش  | 

پیروزی قاطع شهردار سابق نیشابور در انتخابات شوارای شهر

چهارمین دوره انتخابات شوارای شهر نیشابور با پیروزی چشمگیر آقای صادقی شهردار سابق نیشابور به پایان رسید و با اختلاف آرای ۱۴۱۸۳ رای از نفر قبلی آقای احمد همت آبادی پیش افتاد و نفر اول شورای شهر نیشابور گردید. یکی از تفاوتهای مهم دوره چهارم شواری شهر نیشابور با دوره های قبل حضور پر رنگ تر خانم ها است که حضور دو نفرشان خانم ثمانه سکاکی و لیلا کاشفی به عنوان عضو اصلی قطعی شده است و چنانچه در آینده شاهد انصراف یا جابجائی آراء باشیم احتمال حضور خانم سوسن بلالی به عنوان عضو اصلی دور از ذهن نخواهد بود. در حالی اعضای سابق شورای شهر نیشابور با کارنامه ای سیاه و پر از ابهام به کار خود پایان می دهند که در این دوره حتی سفره های نهار و شامشان نیز دیگر نتوانست آنان را به جایگاه سابقشان بازگرداند. تعدای از اعضای سابق مانند شکرا.. رستمی حتی در این دوره شرکت نکردند تا پرونده فساد اخلاقیشان بار دیگر برسر زبانها نیفتد . آقای هنربخش عضو سابق شورای شهر نیز در کمال تعجب پس از تایید صلاحیت در روزهای تبلیغات دفاتر تبلیغاتیش تعطیل شد و حتی شایع گردید که خود ایشان هم بازداشت شدند. حضور افرادی همچون مهندس اقبالی نیز که نماینده صنف مهندسان نیشابور است در نوع خود جالب توجه است . از سوی دیگر حضور فردی مانند صادق هوشمند که اتفاقا با آرای بالا و به عنوان نفر سوم در این دوره شوارای شهر نیشابور حضور دارد جالب توجه است . اقای صادق هوشمند وابسته به بسیج و سپاه است و هیچ گونه تجربه و سابقه مدیریتی ندارد و سردبیری یکی از نشریه های نیشابور به نام نسیم نیشابور را بر عهده دارد . اتفاقا همین آقا یکی از افرادی بود که در جریان درگیری آقای صادقی با شورای شهر نیشابور باعث برکناری ایشان گردید . در دوره انتخابات مجلس ایشان به نفع سبحانی نیا در ستادهای انتخاباتی اش حضوری فعال داشت. به غیر از صادق هوشمند سایر برگزیدگان دارای سوابق مدیریتی و اجرائی هستند. احمد همت آبادی مدیر انجمن حمایت از زندانیان نیشابور که در میان اقشار ضعیف دارای محبوبیت است و در انتخابات شواری سوم با اعمال نفوذ سبحانی نیا جای خود را به محمد صالح ابادی واگذار کرد. حسن شاملی از چهره های فرهنگی است و سابقه فعالیت رسانه ای در نشریه شادیاخ را نیز دارد. مهندس مظاهر اقبالی پیشتر عضو دوره دوم شورای شهر نیز بوده و از چهره های خوش نام شهرمان است .حجت الله شریعتمداری در آستان قدس فعالیت نموده و دو دوره نامزد تصدی پست شهرداری شهرمان بوده اند. علی جدی مدیر مسئول نشریه مهر نیشابور است و ریاست ستادهای انتخاباتی احمدی نژاد را نیز بر عهده داشته است . محمد صالح آبادی عضو سابق شورای شهر نیشابور که در آن دوره در ماجرای عزل شهردار نیشابور جزو منتقدان همکاران سابق خود بوده و در موضع اقلیت نیز قرار داشت . ثمانه سکاکی دارای سابقه حسابداری است که توانست حمایت تعدادی از فرهنگیان و دانشگاهیان را داشته باشد. سید ابوالفضل حسینی مشهور به قاضی معاون اداره ثبت اسناد نیشابور است . لیلا کاشفی دومین عضو زن شورای شهرمان است . حسن پارسا شهردار فیروزه و علی صائب نیا نامزد قبلی انتخابات مجلس دیگر اعضای شورای شهر هستند. ترکیب غیر یکدست و ناهمگون این دوره شورای شهر باعث شده تا قدرت و تسلط در دست جناح و گروه خاصی قرار نگیرد . هرچند اختلافات عمیق برخی از اعضای دوره فعلی که سابقه آن به گذشته باز می گردد می تواند در آینده باعث کارشکنی ها و فعالیتهای مخرب برخی اعضا بر ضد سایر همکارانشان گردد که در انتها دودش به چشم مردم نیشابور خواهد رفت . از طرف دیگر محبوبیت برخی اعضا از هم اینک زنگ خطری شده برای سبحانی نیا و شاید فرستادن تعدادی از مهره هایش به شورای شهر برای کاهش خطر احتمال رویارویی با این افراد در انتخابات دوره بعد مجلس است. امیدواریم راه یافتگان به این دوره سرنوشت همکاران سابقشان درس عبرتی برایشان باشد و در جهت منافع شهرمان گام بردارند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۲ساعت 18:50  توسط سروش  | 

نتایج چهارمین دوره انتخابات شواراهای شهر و روستا در نیشابور

بر طبق اطلاعیه ستاد انتخابات شهرستان نیشابور از میان ۹۳ نفر کاندیدای شورای شهر نیشابور اسامی ۱۳ نفر به عنوان عضو اصلی و ۶ نفر به عنوان عضو علی البدل اعلام گردید.

۱

محمد کاظم صادقی

۳۵۷۱۱

رای

۲

احمد همت آبادی

۲۱۵۲۸

رای

۳

صادق هوشمند

۱۵۱۰۱

رای

۴

حسن شاملی

۱۴۸۴۱

رای

۵

مظاهر اقبالی

۱۳۳۹۷

رای

۶

حجت الله شریعتمداری (بتویی)

۱۳۳۲۴

رای

۷

علی جدی

۱۲۴۱۰

رای

۸

محمدصالح آبادی

۱۱۴۱۵

رای

۹

ثمانه سکاکی

۱۱۳۶۶

رای

۱۰

سیدابوالفضل حسینی (قاضی)

۱۰۵۹۲

رای

۱۱

لیلا کاشقی

۱۰۳۸۹

رای

۱۲

حسن پارسا

۱۰۳۰۳

رای

۱۳

علی صائب نیا (برادران)

۹۹۰۷

رای

۱۴

سوسن بلالی

۹۸۴۱

رای

۱۵

امیرعلی سیدآبادی

۹۷۸۰

رای

۱۶

عباس مستوفی شرق

۹۲۰۳

رای

۱۷

حسین بوژمهرانی-صادقی

۸۶۶۶

رای

۱۸

مسعود عمارلو

۸۵۵۷

رای

۱۹

حسین دیواندری (شورگشتی)

۸۵۴۱

رای

اسامی منتخبین شوراهای شهر درود و خرو و ... به شرح ذیل می باشد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۲ساعت 18:20  توسط سروش  | 

اولین پادکست نیشابوری

با تشکر از دوست و همشهری نادیده ام مش مندلی برای شنیدن اولین  پادکست نیشابوری کلیک کنید.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۹۲ساعت 21:50  توسط سروش  | 

تخريب يكي ديگر از بناهاي تاريخي نيشابور

حتما تا به حال هزاران هزار بار از كنارآن گذشته ايد ولي حتي يك بار هم سرتان را بالا نگرفتيد و با دقت كاشي كاري هاي آن را نگاه نكرديد و حتي يك بار هم جرقه سوالي در ذهنتان زده نشد كه اين بناي زيبا متعلق به چه كسي بوده و چه كاربردي داشته است . حتما از اين خبر تعجب خواهيد كرد كه اولين تلفنخانه نيشابور همين چند روز پيش تخريب شد و به خاطره ها پيوست باشد تا چندي ديگر از صفحه خاطرات نيز پاك شود . اولين تلفنخانه نيشابور در چهار راه اصلي شهر نيشابور  كنار بانك تجارت ؛ طبقه بالاي صرافي دبيري قرار داشت . اين تلفنخانه نزديك به شصت سال قبل با تعداد محدودي اشتراك راه اندازي شد و همانطور كه مطلعيد در آن زمان ارتباط تلفني از طريق تلفنخانه بر قرار مي گرديد و هميشه يك اپراتور بايد در محل تلفنخانه حضور مي داشت تا تماسهاي در خواستي را به شخص مورد نظر وصل كند. جالب است بدانيد در دوران انقلاب مشروطه و در گيريهايي كه درآن زمان در نيشابور به وقوع پيوست از همين تلفنخانه به نخست وزير وقت دكتر مصدق تلگراف زده شد  كه منجر به حوادث پس از آن شد. اكنون اين بناي تاريخي كه حتما از ديد آقايان ارزشي نداشته ديگر وجود ندارد . اي كاش ما نيشابوري ها ارزش بيشتري براي ميراث به جا مانده از نياكانمان قائل بوديم.
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۲ساعت 10:21  توسط سروش  | 

لیست کاندیداهای چهارمین دوره شورای شهر نیشابور

چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان نیشابور در حالی برگزار خواهد شد که به گفته فرماندار نیشابور دو هزار و ۶۴ نفر برای فعالیت در این دوره اعلام آمادگی نمودند. از این تعداد 106نفر داوطلب شورای شهر نیشابور، 104نفر داوطلب شهرهای درود، قدمگاه، خرو، عشق آباد، بار و چکنه و هزار و 854  نفر داوطلب حضور در شوراهای اسلامی روستاها  هستند. 15 نفر از داوطلبان شرکت در شوراهای شهر، زن و بقیه مرد هستند . لیست نامزدهای انتخابات چهارمین دوره شورای شهر نیشابور به شرح زیر است:

 1. حیدرعلی ابوالفضلی
 2. عبدالرضا آریانمهر
 3. حمید احراری پور
 4. محبوبه احمد آبادی
 5. بیگ محمد ارجمند
 6. سید محمد استوار
 7. مظاهر اقبالی
 8. حسین الهی مقدم
 9. غلامرضا امینی
 10. مرادعلی آهویی
 11. مجتبی ایلی کیان
 12. محمدرضا بتویی
 13. سوسن بلالی
 14. حسین بوژمهرانی
 15. ابوالفضل بهشیدفر
 16. ناهید بیضایی
 17. حسن پارسا
 18. امیر پورعظیما
 19. رمضانعلی تاتاری
 20. موسی تاجیک
 21. غلامرضا توحید منش
 22. علی جدی
 23. غلامرضا چمبری
 24. امیر حاج بابایی
 25. مرتضی حاجی بیگلو
 26. مسعود حاجی بیگلو
 27. سید ابوالفضل حسینی
 28. سید رضا حسینی
 29. سید یوسف حسینی
 30. سیدرضا حسینی
 31. سید حسین حسینی کیا
 32. نصرالله حصاری
 33. علی اکبر خداشرق
 34. مسعود درابی
 35. اکبر درودی
 36. هادی درودی
 37. حسین دیواندری
 38. مهین روکی
 39. محمد حسن زارعی
 40. علی زروندی
 41. غلی سبزعلی
 42. محمدرضا سبزواری
 43. علیرضا سراجی
 44. ابراهیم سکاکی
 45. ثمانه سکاکی
 46. حسین سلیمانی
 47. امیرعلی سیدآبادی
 48. حسن شاملی
 49. علی محمد شاه قاسمی
 50. حجت الله شریعتمداری
 51. رضا شریفی زاده
 52. عزیزالله شهرآبادی
 53. حسینعلی شورابی
 54. حمیدرضا شورورزی
 55. محمدحسن شیرازی
 56. سعید صاحبکاران
 57. محمدکاظم صادقی
 58. محمدصالح آبادی
 59. علی صائب نیا
 60. حسن صدرزاده
 61. باقر صدیقی
 62. علی طاهری
 63. بهرام ظهوری
 64. مجید عارفخانی
 65. محسن عبیری
 66. عبدالناصر عرب پور
 67. ایوب عربخانی
 68. عین اله عربخانی
 69. روح الله عظیمی نژاد
 70. مسعود عمارلو
 71. علی اکبر عمارلو
 72. حسین غلامی
 73. مجتبی فاضل
 74. محمدمهدی فتح آبادی
 75. محمد فرزاد نیا
 76. اتنا قاسم آبادی
 77. موسی قاسمی
 78. مرتضی قربان بیگی
 79. عبدالرضا قندهاری
 80. لیلا کاشقی
 81. کلثوم کاووسی
 82. سعید کلانی طبسی
 83. غلامحسن کلیدری
 84. جمال کوثری
 85. هادی لطفی
 86. حبیب اله متحدین
 87. یعقوب محروقی
 88. حمیدرضا محمدی
 89. علی محمدیان
 90. فردین محمدیان قلندری
 91. عباس مختاری
 92. عباس مستوفی
 93. مهدی مهراس
 94. کریم موسی آبادی
 95. مهدی میربلوک
 96. احمد ناصری
 97. سعید نصرآبادی
 98. ابوالفضل نصرتی نیا
 99. جواد نوذری پور
 100. احمد همت آبادی(فرهنگی)
 101. احمدهمت آبادی (کشاورزی)
 102. محمدحسین هنربخش
 103. صادق هوشمند
+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم خرداد ۱۳۹۲ساعت 20:1  توسط سروش  | 

ساخت نبات زعفرانی با طرح آرامگاه خیام توسط آبنبات پز باذوق نیشابوری


+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم خرداد ۱۳۹۲ساعت 23:40  توسط سروش  | 

استاد رضا دوست از میان ما پر کشید

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم خرداد ۱۳۹۲ساعت 23:39  توسط سروش  | 

کلاس استاد شفیعی کدکنی


+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 23:55  توسط سروش  | 

نمایش حسنک کجایی در نیشابور بر روی صحنه رفت


+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 23:33  توسط سروش  | 

پیشنهادات و نظرات همشهریان نیشابوری درباره...

باخبر شدیم یکی از همشهریان عزیز در حال تهیه پادکستی به لهجه نیشابوری است و در این پادکست که به صورت ماهانه ارائه خواهد شد به مسائل شهرمان خواهد پرداخت . لطفا با پیشنهاداتتان این همشهری عزیز را در تهیه هر چه بهتر و جذابتر این پادکست یاری نمایید . به نظر شما چه مسائلی مطرح شود؟ چه مواردی گفته نشود؟ مدت زمان برنامه چقدر باشد؟ اصلا آیا ایده جذابی است یا...

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 23:23  توسط سروش  | 

کلاه برداری تلفنی

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 0:13  توسط سروش  | 

همایش نیشابور شهر پایدار ایرانی

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 0:12  توسط سروش  | 

نمایش روباه دم بریده در نیشابور

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 0:10  توسط سروش  | 

ریواس گرینه

ریواس نیشابور هم مانند فیروزه نیشابور در دنیا بی نظیر است . امسال بر اساس نرخ رسمی از بازار ریواس واقع در خیابان شریعتی نیشابور هر کیلو ریواس به مبلغ شش هزار تومان فرخته می شود. پرورش این محصول برای کشاورزان حدود سه تا چهار ماه زمان می برد و البته کاری بسیار سخت و طاقت فرساست . مکان رویش این گیاه در دامنه کوههای روستاهای نیشابور است . ریواس روستاهای میرآباد ، گرینه و خرو معرف حضور نیشابوری ها است و جالب این جاست که همین ریواس در بازار تهران تا قیمت هر کیلویی بیست هزار تومان نیز به فروش می رسد.

از سایر محصولات نیشابور نیز فراموش نفرمایید مانند کنگر و گوزری که بسیار خوشمزه است .

کنگر

+ نوشته شده در  جمعه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 23:55  توسط سروش  | 

آقای هالو در نیشابور

هفته گذشته آقای محمد رضا عالی پیام متخلص به هالو شاعر منتقد که تا کنون چندین بار به خاطر اشعار انتقادی اش راهی بازداشتگاه شده است به نیشابور آمدند. ایشان به همراه آقای کیوان هاشمی شاعر ؛ منتقد و نویسنده ادبی در جمع شاعران نیشابوری به شعر خوانی پرداختند. آقای عالی پیام و هاشمی به دعوت شاعران نیشابوری در این جمع حضور یافتند و چه خوب بود که قبل از دعوت ایشان اطلاع رسانی می گردید.

خوشبختانه گنجینه نسخ خطی کتابخانه های نیشابور برای بهره برداری آماده شد. امیدواریم این خبر وعده ای بیش نباشد.

جناب آقای حجت الاسلام دکتر سبحانیی نیا فرمودند: رییس جمهور در عوض پاسخ گویی به مردم وعده های تو خالیی می دهد. آقای حجت الاسلام محسن غرویان هم گفت: "بگم بگم" مقدمه ترور شخصیت است. جای سوال دارد از این آقاییان که این حضرات چهار سال پیش کجا تشریف داشتند؟

+ نوشته شده در  جمعه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 19:59  توسط سروش  | 

صحنه هایی که هرروز در نیشابور شاهد آن هستیم

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 23:53  توسط سروش  | 

شنيده ها و ناگفته ها از نيشابور

نماينده نيشابور و شهر فيروزه علي مروي اظهار داشتند : نشريات نيشابور را ساماندهي خواهيم كرد! ولي ايشان نفرمودند منظورشان دقيقا از سامان دهي چيست ؟ همچنين تكليف نشريات با سابقه و قديمي شهرمان مانند صبح نيشابور كه مدتهاست به دليل كمبود بودجه تعطيل و يا به خاطر اعمال قدرت توقيف شده اند چه خواهد شد.

مراسم چله چارانه در آموزش و پرورش نيشابور برگزار مي شود. مدير گروه ادبيات فارسي آموزش و پرورش نيشابور آقاي عباس كرخي گفت : مسابقات چله چارانه (حفظ رباعيات حكيم عمر خيام نيشابور ) با شركت ۸۰۰ دانش آموز در مقطع ابتدايي برگزار مي گردد. از برگزار كنندگان اين مسابقه كمال تشكر را داريم كه در كنار مسابقات قرآني و احاديث و نماز و اذان و... جايي هم براي آشنايي دانش آموزان نيشابوري با چهره هاي سرشناس شهرشان بوجود آوردند . اميدواريم اين مسابقات هر ساله با همت همشهريان و معلمان دلسوز نيشابور برگزار شود.البته چنانچه حكايت نام گذاري اين مسابقات را نيز بفرمايند جاي تقدير و تشكر دارد.

شوراي محترم شهر نيشابور نيز طرح باز پس گيري اراضي هتل هاي ساخته نشده را تصويب نمود و همچنين بر تسريع كلنگ زني پروژه تقاطع غير هم سطح ميدان باغرود(كه جناب فرماندار نيشابور مخالف سرسخت آن است) نيز تاكيد فرمودند. چه خوب بود كه اعضاي محترم شورا زمان اجراي اين مصوبه و آغاز پروژه را نيز اعلام مي كردند.

 منابع غير موثق نيز از برنامه ريزي يكي از نمايندگان مجلس شهرمان براي وارد نمودن مهره هاي دست نشانده خود در شوراي شهر نيشابور خبر مي دهند و همچنين مجالس ضيافتي نيز به همت ايشان با دعوت از جيره خوارانشان در تهران برگزار شده و مي گردد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 12:53  توسط سروش  | 

لطفا بفرماییدمنظور از سازمان ؟MIT !!! چیست؟

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 23:49  توسط سروش  | 

اختلاسی که هرگز افشا نشد و دزدی که هیچوقت پیدا نمی شود

پس از راه اندازی مجتمع فولاد نیشابور مسئولان وعده دادند که دیگر هیچ جوان نیشابوری بیکار نخواهد بود . در ابتدا نیروهایی از مجتمع فولاد اصفهان و سایر شهرها به نیشابور آورده و ساکن گردیدند به این بهانه که هنوز نیروی متخصص بومی به اندازه کافی وجود ندارد. اکنون پس از گذشت چندین سال و راه اندازی سایر فازهای مجتمع فولاد نیشابور هنوز میزان جوانان بیکار نیشابوری کم نشده و جالب اینجاست که میزان نیروهای غیر بومی در این مجتمع که متعلق به مردم نیشابور است کم نیستند. پروژه مجتمع فولاد نیشابور و همچنین نیروگاه سیکل ترکیبی زمینهای وسیعی از روستاییان نیشابور را با وعده های فراوان و دروغین تملک نمود . این پروژه ها برای مردم بومی منطقه که زمینهایشان را از دست دادند نه تنها هیچ سودی نداشته بلکه عواقب سوء زیست محیطی ناشی از فعالیت مجتمع فولاد و مخصوصا نیروگاه سیکل ترکیبی در حال از بین بردن شرایط مساعد کشاورزی و بر هم زدن شرایط جوی شهرستان نیشابور گردیده است.شاید این صتایع بومی در شهرستان نیشابور بی شباهت به صنعت نفت خوزستان نباشد که از آن همه ثروت خدادادی برای مردم بومی منطقه تنها نصیبشان فقر و شرایط نامساعد زندگی است.

چند سال قبل هم پرونده اختلاس مجتمع فولاد نیشابور سر زبانها افتاد که مدیر عامل وقت ادعا می کرد این پول به یکی از باشگاههای فوتبال پرداخت شده است. البته این ادعا پیگیری نشد و سرنوشت این پول مشخص نگردید.البته باوجود مسئولان غیر بومی در شهرستان نیشابور جای تعجب داشت اگر پیگیری می شد. کمتر از یک ماه قبل هم ماجرای سرقت از یکی از انبارهای مجتمع فولاد نیشابور شایع شد که هنوز هیچ منبع رسمی و غیر رسمی آن را تایید نکرده است . با توجه به اینکه لوازم موجود در انبار های مجتمع فولاد نیشابور با ارزش و گران قیمت هستند انتظار می رود میزان ارزش کالاهای ربوده شده بسیار بالا باشد. با این شرایط پیداست که تنها نصیب مردم نیشابور مانند مردم خوزستان از پروژه های بومی شان تنها عواقب سوء محیط زیستی و دزدی و اختلاس است و دیگر هیچ.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 18:59  توسط سروش  | 

فشار اقتصادی یا روشهای جدید بازاریابی

 

+ نوشته شده در  سه شنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 23:48  توسط سروش  | 

خطری که همیشه نیشابور را تهدید می کند

متاسفانه روزهای آغازین سال نود در کام هم وطنان بوشهریمان تلخ گردید و باز هم زنگ خطری را برای ما به صدا درآورد که همواره مردم و مسئولان شهرمان از آن غافلند. هنوز خاطره آخرین زلزله ای که نیشابور را لرزاند از یادمان نرفته است . از ان زمان تا کنون مسئولان شهرمان چه تمهیداتی برای این خطر غافلگیر کننده اندیشیده اند. تجربه نشان داد که شهر نیشابور به هیچ وجه آمادگی رویارویی با یک زلزله مهیب را ندارد و اگر خدای نا کرده این اتفاق بیفتد فجایع و مصایب غیر قابل جبرانی رخ خواهد داد. روی صحبتم اکنون با مردم شهرم است تا از مسئولان به خواب رفته و دربند زدوبندهای سیاسی بخواهند تا امکانات لازم برای ستاد پیشگیری از حوادث غیرمترقبه در نیشابور را فراهم کنند.

از طرف خودوهمشهریانم این فاجعه غم انگیز را به هموطنان جنوبی تسلیت عرض میکنم.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۹۲ساعت 23:4  توسط سروش  | 

سال نو بر همه همشهریان عزیز فرخنده باد

سالی که نکوست از بهارش پیداست

به احتمال قریب به یقین امسال شگفتیهای زیادی در آستین دارد و چنان نغز بازی درآورد روزگار که بسیاری را بنشاند سرجایشان . یادمان نرود که در آغازین روزهای سال به استقبال سالگرد بزرگداشت عطار نیشابوری در 25 فروردین و همچنین سالگرد بزرگداشت حکیم عمرخیام نیشابوری در 28 اردیبهشت برویم و مقدمات برپایی هر چه باشکوهتر این روزهای مهم را برای شهرمان فراهم کنیم و از مسئولان بخواهیم با برنامه ریزی مناسب زمینه را برای حضور هر چه بهتر و بیشتر علاقه مندان فراهم نمایند. 

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۹۲ساعت 0:13  توسط سروش  | 

بارش برف سنگین در نیشابور

در حالی که بارش برف سنگین در نیشابور باعث سخت شدن زندگی برای شهروندان نیشابور گردید تعداد زیادی از درختان در زیر این برف کمر خم کرده و شکستند. علاوه بر این قطع شدن متوالی برق در همه قسمتهای شهر نیشابوریها را غافلگیر نمود . خوابگاه دانشجویان دانشگاه آزاد نیشابور نیز که برقش قطع شده بود شب سردی را پشت سر گذاشت و دانشجویان که به خاطر بسته بودن راهها نمی توانستند به شهرهایشان بازگردند تا صبح با پتو خود را گرم نمودند. با همه اینها مردم نیشابور همچنان از بارش این برف کمال استفاده را برای ابراز شادی نمودند تا مشکلاتشان را که حاصل بی کفایتی مسئولان شهرمان است راحتتر پشت سر بگذارند.

 

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم اسفند ۱۳۹۱ساعت 23:43  توسط سروش  | 

اميدهائي كه هر روز كمرنگ تر مي گردد

روزهاي پاياني سال نود و يك را در حالي پشت سر مي گذاريم كه نتايج فشار اقتصادي به خوبي در رفتار و چهره همشهريانم نمايان است. حال اين فشار و فلاكت اقتصادي نتيجه بي تدبيري مسئولان است يا اجراي هدفمندي يارانه ها يا ... نمي دانم!!! فقط مي دانم و مي بينم تعداد افراد متكدي در شهر من نيشابور افزايش يافته است . تعداد زيادي ازكارخانه ها و كارگاههاي شهر من نيشابور به حالت ورشكستگي و ركود افتاده است. ميزان جرايم سازمان يافته و نيافته در شهرمن نيشابور به طور حيرت آوري زياد شده است. با یک بارش برف که با وجود سازمان هواشناسی و پیش بینی آن دیگر نمی توان نام غیر مترقبه بر آن نهاد برق شهر قطع می گردد و ارتباطات اینترنتی مختل می شود . همه اینها امیدمان را به فردائی بهتر هر روز کمرنگتر می کند. نمی دانم اخبار مشمئز کننده ای که از اقدام به قتل پدری پیر توسط پدرش در منطقه ابراهیمی نیشابور  را می شنوم باور کنم یا انداختن جسد پدر مرده را جلو ماشین برای گرفتن دیه در منطقه قطن آباد توسط فرزندان ناخلف و یا اخبار نشریات شهرم را باور کنم.شایدگرفتاری مردم در چنگ مشکلات اقتصادی باعث شده تا مسئولان با خیال راحت به دزدی ها و قوی تر نمودن باندهایشان بپردازند و حتی این امید را که عده ای با نام گروه دلسوزان نیشابور در حال مبارزه با فساد هستند بر باد می دهد. به راستی این گروه دلسوزان نیشابور را در پس پرده چه کسی حمایت می کند؟شاید چاره ای جز بدتر و بدتر شدن اوضاع نباشد تا شاید روزی این قوم شهید پرور و به خواب رفته از خواب سی و چند ساله اش برخیزد و ببیند چه به روز خود و فرزندانش آورده است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۱ساعت 20:3  توسط سروش  | 

مطالب قدیمی‌تر